Jak powinna wyglądać dobra strona WWW?

Dobrze zaprojektowana strona WWW to niemałe wyzwanie. Jeżeli chcesz, aby Twoja witryna przyciągała klientów, zwiększała sprzedaż i budowała dobry wizerunek Twojej firmy, musisz pamiętać o kilku zasadach. To, czy klient zostanie na niej dłużej i wyśle zapytanie ofertowe, zależy tylko od Ciebie.

Jak więc przygotować treść na stronę na WWW?

Podstawową kwestią, jaką musisz wziąć pod uwagę, są Twoi potencjalni kontrahenci. Dlatego tekst znajdujący się w zakładce Usługi, powinien pokazywać , że jesteś w stanie rozwiązać problem swojego odbiorcy lub zaspokoić jego potrzebę. W tym celu używaj języka korzyści. Spróbuj spojrzeć na swoją ofertę oczami klienta i zastanów się, jak zmieni się jego życie, gdy skorzysta z Twoich usług.

Pamiętaj jednocześnie o zasadach webwritingu. Jak wskazują badania, większość użytkowników internetu, tylko pobieżnie zapoznaje się z tekstem. Dlatego umieszczaj śródtytuły, dziel tekst na akapity, stosuj wyliczenia. Pamiętaj o tym, zwłaszcza jeżeli chodzi o zakładkę o nas/o mnie i oferta. Im bardziej przejrzysta i czytelna będzie Twoja strona, tym lepiej.

Rekomendacje – klucz do sukcesu

Warto umieścić na stronie również rekomendacje od zadowolonych klientów. Przy czym muszą być one podpisane. Najlepiej, gdyby oprócz imienia i nazwiska znajdowało się przy nich zdjęcie lub opis zajmowanego stanowiska. Wówczas jesteś bardziej wiarygodny, a zaufanie do Ciebie rośnie. Dodatkowo możesz umieścić również swoje portfolio lub wykonane realizacje.

Elevator pitch – jak może Ci pomóc?

Elevator pitch, zwany również mową windową, to krótka prezentacja zawierająca w sobie odpowiedzi na pytania:

  • Kim jestem?
  • Czym się zajmuję?
  • Komu i w czym pomagam?

Jak sama nazwa wskazuje, ma być ona na tyle krótka, by podczas przysłowiowego przejazdu windą zaprezentować swoje największe atuty i mocne strony.

Ciekawym przykładem jest Elevator pitch znajdujący się na stronie panikropka.pl:

Pani Kropka pisze teksty dla świadomych właścicieli biznesów, którzy chcą nawiązywać trwałe relacje z klientami.

Umieść swój elewator pitch w centralnym miejscu na swojej stronie głównej. Tak, aby każdy kto odwiedzi Twoją stronę, mógł się z nią zapoznać.

Estetyka Twojej strony WWW

Kolejną ważną kwestią jeżeli chodzi o projektowanie stron WWW jest jej estetyka. Warto pomyśleć nad odpowiednią szatą graficzną. Taką, która będzie dopasowana do Twojego biznesu. Używaj profesjonalnych zdjęć w dobrej rozdzielczości, stosuj odpowiednią kolorystykę, zadbaj o to, by logo dobrze prezentowało się na stronie.

Wyświetlanie na urządzeniach mobilnych

Jedną z tych rzeczy, o których nie możesz zapomnieć, jest responsywność. Obecnie coraz więcej użytkowników korzysta z internetu na swoich smartphonach czy tabletach. Dlatego ważne jest, aby zapewnić im komfort i wygodę przeglądania Twojej strony.

Gdy wszystkie zakładki wyświetlają się poprawnie, użytkownicy dłużej pozostają na Twojej witrynie. Jest większa szansa, że dokonają zakupu produktu lub zamówią usługę. Ma to również wpływ na wyświetlanie się strony w wynikach wyszukiwania Google.

Kwestii związanych z dobrą stroną WWW jest najmniej kilkanaście. Ważne, abyś przed przystąpieniem do projektowania strony określił jej cel oraz funkcję, jaką ma spełniać. Następnie przyjrzyj się swoim potencjalnym klientom i tak zaprezentuj swoje produkty i usługi aby, by były ona odpowiedzią na ich potrzeby.